استارت آپ

زینب لطیفی

«شرکت نوپا» یا «استارت‌آپ» شرکت یا کسب‌وکاری است که معمولاً به تازگی و در نتیجه خلاقیتو کارآفرینی ایجاد شده‌ و رشد سریعی دارد. شرکت‌هایی مثل دیجی‌کالا، کافه بازار، اسنپ و… همگی استارت‌آپ‌ هایی بوده‌اند که در سال‌های اخیر شروع به فعالیت کرده و به سرعت رشد کرده‌اند. یکی از استارت‌آپ‌ های بین‌المللی که توانسته است موفقیت و رشد سریعی در سراسر جهان داشته باشد نرم‌افزار Wunderlist است. این نرم‌افزار با اینکه تنها سه سال از ایجاد آن می‌گذرد، هم‌اکنون از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای مدیریت پروژه در دنیاست و تنها در سرویس گوگل‌پلی بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شده است. در مطلب پیش رو، «کریستین ربر» بنیان‌گذار این نرم‌افزار محبوب در مورد نحوه راه‌اندازی استارت‌آپ جهانیِ خود می‌گوید و از شما می خواهد ماجراجوییِ خود را برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ موفق آغاز کنید. به همین منظور ۱۵ مرحله برای راه‌اندازی هرچه بهتر کسب‌وکار شما پیشنهاد می‌کند.

۵ گام اول:

۱. رؤیایی بزرگ ولی شروعی کوچک داشته باشید.
۲. برای آموختن کار کنید، نه برای اندوختن.
۳. با فعالان حوزه کسب‌وکار ارتباط برقرار کنید و بنیان‌گذاران و کارآفرینان را ملاقات کنید.
۴. مکانی مناسب برای شروع کسب‌وکار خود پیدا کنید. آپارتمان محل زندگی شما می‌تواند مکانی مناسب برای شروع باشد.
۵. ایده‌های خوب و بد را به سرعت شناسایی کنید. شما به ایده‌هایی نیاز دارید که پتانسیل تبدیل شدن به یک کسب‌وکار موفق و سودآور را داشته باشند.

 

 

 

 

 

۵ گام دوم:

 

۶. گرایش‌های مشتریان و بازار هدف خود را به خوبی شناسایی کرده و همواره سعی کنید بازار هدف خود را بزرگ و گسترده در نظر بگیرید.

۷. مانند یک ورزشکار فکر کنید و هدف خود را دقیقاً مشخص کنید. مثلاً در نظر داشته باشید که کسب‌وکار شما طی ۳۰ سال آینده قرار است به کجا برسد.

۸. همواره برای شکست آماده باشید. آمادگی برای شکست به شما کمک می‌کند مشکلاتی را که سر راهتان قرار می‌گیرند، راحت‌تر رفع کنید.

۹. به دنبال همکاران و مشاوران مناسب باشید. آن‌ها به شما در رویارویی با چالش‌های روزانه کمک شایانی خواهند کرد.

۱۰. سرمایه اولیه را از طریق سرمایه‌گذارها جذب کنید یا اینکه شرکت خود را با سرمایه و مسئولیت خود (‌Bootstrap) شروع کنید. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که شما باید تصمیم بگیرید متناسب با شرایط خود کدام یک را ترجیح می‌دهید

 

۵ گام سوم:

۱۱. باید به خوبی بدانید چه کسانی را و چگونه استخدام کنید، شما مسئول ایجاد یک فرهنگ سازمانیِ پایدار و روبه‌رشد هستید.

۱۲. خودتان را برای تبدیل شدن به یک مدیر آماده کنید. مدیر اجرایی بودن چالش بسیار بزرگی است، فراتر از چالش‌هایی که قبلاً با آن روبرو شده‌اید.

۱۳. مشاوران و مربیان مناسبی برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود بیابید، آن‌ها راهی عالی برای گسترش افق دید  شما هنگام شروع یک کسب‌وکار هستند.

۱۴. آماده تغییرات دائمی باشید، استارت‌آپ‌ها از سریع‌ترین صنایع در حال رشد جهان هستند.

۱۵. به سختی کار کنید و همیشه با کارکنان و مشتریان خود خوش‌رفتار باشید. بدون شک موفقیت شخصیت شما را تغییر خواهد داد. تصمیم با شماست که این تغییرات مثبت  باشند یا منفی.

نظرات کاربران

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!