محدود کردن نرم افزارها در استفاده از اینترنت با فایروال ویندوز

علی تارک

نحوه قطع دسترسی برنامه به اینترنت در ویندوز ۷,۸,۱۰

 

firewall offnett.ir

 

به صورت پیش فرض تمامی نرم افزار های نصب شده در ویندوز بدون آگاهی و کسب اجازه از شما قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. اما این قضیه همیشه خوب نیست و گاهی اوقات ممکن است نخواهید برخی از برنامه‌های خاص نصب شده بر روی دستگاه به‌ اینترنت دسترسی پیدا کنند.به‌ عنوان مثال، ممکن است شما از مودم های سیار و سیم کارتی ایرانسل و همراه اول استفاده میکنید و نگران مصرف زیاد بسته اینترنت ایرانسل و یا بسته اینترنت همراه اول خود باشید و نمی‌خواهید که یک برنامه دائما از اینترنت برای آگاهی از به‌روزرسانی‌های جدید استفاده کند، از تبلیغاتی که به‌طور پیوسته روی صفحه ظاهر می‌شوند خسته شده‌اید، شاید هم نگران اطلاعات حساسی هستید که در داخل برنامه وجود دارد و شاید در برخی از نرم افزارها برای جلوگیری از باطل شدن سریال و کرک نرم افزار، باید نرم افزار را به لیست فایروال خود برای جلوگیری از باطل شدن سریال اضافه نمایید.

 

همانطور که می دانید اف نت علاوه بر فروش بسته های ارزان اینترنت ایرانسل وبسته اینترنت همراه اول به مشکلات اینترنتی کاربران خود اهمیت می دهد.پیشنهاد میکنیم مطالب پیشین اف نت را مطالعه نمایید

 

 

 با اف نت در این مطلب همراه باشید تا نخوه قطع دسترسی برنامه به اینترنت در ویندوز ۷,۸,۱۰ را یاد بگیرید

 

مراحل انجام این کار خیلی ساده است و برای ویندوزهای ۷، ۸ و ۱۰ مشابه است. می‌توانید ترافیک داخلی یا خارجی را مسدود کنید. ترافیک داخلی (Inbound) به‌تمام دیتایی که از طرف سرور به‌سمت برنامه شما می‌آیند گفته می‌شود. ترافیک خارجی (Outbound) مربوط به‌ اتصالی است که توسط برنامه به بیرون فرستاده میشود.

 

۱- در صفحه دسکتاپ، کلیدهای Windows+X را بگیرید و بین گزینه‌ها، Control Panel را انتخاب کنید. اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، در نوار جستجو، Control Panel را جستجو کنید و سپس روی آن کلیک کنید تا باز شود.

 

 

۲.پس از ورود به Control Panel روی گزینه Windows Firewall  کلیک کنید.

 

 

 

۳.در سمت چپ، روی گزینه Advanced Settings کلیک کنید.

 

windows_firewall_offnett.ir

 

۴ .در پنجره‌ای که باز می‌شود، دو بخش خواهید داشت: ۱- Inbound Rules و ۲- Outbound Rules که قبلا توضیح داده ایم .

 

 

شما برای محکم‌کاری، برنامه مورد نظرتان را در هر دو قسمت ممنوع کنید!

۵. روی Outbound Rules کلیک کنید. در این‌جا، می‌توانید دسترسی یک برنامه خاص به‌اینترنت را محدود کنید.و سپس بر روی New Rule کلیک کنید.

۶.در صفحه باز شده Program را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

 

۷.مسیر برنامه نصب شده را تایپ کنید یا از قسمت Browse محل آن را مشخص کنید. معمولا، آدرس برنامه در قالب “C:\Program Files\application.exe” است. گزینه “application” در این‌جا، نام برنامه‌ای است که می‌خواهید دسترسی آن به‌اینترنت را مسدود کنید.

 

۸.  در پنجره Action، گزینه Block the connection را انتخاب و Next بزنید.

 

۹. مشخص کنید که قانون مسدود شدن برنامه از چه زمانی باید اجرا شود. بهتر است هر سه گزینه را انتخاب کنید تا دسترسی آن به‌طور کامل قطع شود.

 

 

۱۰. به‌قانونی که تازه درست کردید یک نام اختصاص دهید. این نام می‌تواند هر چیزی باشد.

 

۱۱. روی Finish کلیک کنید تا قانون جدید اعمال شود. دستور ساخته شده را می‌توانید در بخش Outbound Rules ببینید.

 

 

۱۲. در حال حاضر با انجام این مراحل ، دسترسی برنامه انتخاب شده به اینترنت در ویندوز محدود خواهد شد مگر اینکه Rule ساخته شده را حذف کنید.

۱۳.خوب شما الان موفق به بلاک خروجی های اینترنت نرم افزار شدید اگر نمی‌خواهید برنامه‌ها هیچ‌گونه دسترسی به‌اینترنت داشته باشند همین کار را برای Inbound Connections انجام دهید. در مرحله پنجم، “Inbound Rules” را انتخاب کنید. بقیه مراحل یکسان است.

۱۴ .هم اکنون برنامه را باز کرده و سعی کنید که از طریق برنامه به اینترنت متصل شوید ، در صورتی که خطایی مشاهده کردید متوجه این میشویم که برنامه دسترسی به اینترنت ندارد.

این ساده ترین روش برای محدود سازی دسترسی به اینترنت از طریق برنامه ها در ویندوز بدون استفاده از برنامه های جانبی است.

نظرات کاربران

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

    با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!